Projekt: EPITAFIUM DLA PRZODKÓW

Charakterystyka Projektu

Projekt „Epitafium dla Przodków” ukierunkowany jest na wspieranie inicjatyw mających na celu opiekę nad opuszczonymi i zaniedbanymi miejscami pochówku na terenie pogranicza polsko-ukraińskiego.

Fundacja SCIRE objęła swoim patronatem działania podejmowane dotychczas na cmentarzach w Warężu i Łubowie przez Sebastiana Bironta, który wspólnie z mieszkańcami tych miejscowości od stycznia 2019 roku zorganizował kilka akcji sprzątania terenu wokół opuszczonych i zaniedbanych miejsc pochówku, o które nie ma kto zadbać z uwagi na przesiedlenia rodzin pochowanych tam osób.

Cele projektu
 • Nagłaśnianie godnych pochwały inicjatyw na rzecz opieki nad opuszczonymi grobami na terenie polsko-ukraińskiego pogranicza.
 • Wsparcie merytoryczne, logistyczne i koordynacja tych działań.
 • Pomoc w pozyskaniu niezbędnych środków materialnych do przeprowadzenia akcji sprzątania grobów i cmentarzy na pograniczu.

Program:
ŁĄCZY NAS POGRANICZE

Projekt:
Epitafium dla Przodków

Rok rozpoczęcia:
2020

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart